Autovanje - John Barac (sa gestovnim govorom)
Džudom protiv predrasuda i stereotipa (sa gestovnim govorom)
Monika i Sabina Ramadanović su mlade Romkinje koje ruše stereotipe i predrasude o ženama u sportu, romskoj zajednici, te svojim primjerom dokazuju da je obrazovanje i bavljenje sportom pravi put za izlazak iz začaranog kruga siromaštva, a da je podrška roditelja na tom putu od velikog značaja. Ova epizoda podkasta „Ternengo avazi“ realizovana je u okviru projekta PRIME, koji finansira Delegacija Evropske unije u Crnoj Gori, a kofinansira Ministarstvo javne uprave, digitalnog društva i medija.
Podkast je nastao u okviru projekta PRIME (Profesionalni, odgovoRni i Inkluzivni Mediji) koji je finansijski podržan od Evropske unije i dijelom kofinansiran od strane Ministarstva javne uprave, digitalnog društva i medija Crne Gore. Stavovi izraženi u ovom podkastu isključiva su odgovornost PRIME redakcije i ne odražavaju nužno stavove donatora.
Problem su neintegracija, diskriminacija i predrasude (gestovni govor)
Žena je rođenjem u romskoj i egipćanskoj zajednici višestruko diskriminisana (gestovni govor)
Od malih nogu, po uzoru na majku, Behije Ramović, Šejla Pepić se bavi sprečavanjem maloljetničkih ugovorenih brakova. Smatra da su dječiji ugovoreni brakovi još uvijek velika „tabu“ tema o kojoj se veoma malo priča i da joj svakodnevno trebamo davati na značaju, posebno jer romska zajednica ne želi da se o tome toliko govori.
Podkast je nastao u okviru projekta PRIME (Profesionalni, odgovoRni i Inkluzivni Mediji) koji je finansijski podržan od Evropske unije i dijelom kofinansiran od strane Ministarstva javne uprave, digitalnog društva i medija Crne Gore. Stavovi izraženi u ovom podkastu isključiva su odgovornost PRIME redakcije i ne odražavaju nužno stavove donatora.
Mjesto gdje se glas Roma i Romkinja čuje (gestovni govor)
Ideja za podkast „Ternengo avazi“ nastala je iz želje, učenica Srednje ekonomske škole ,,Mirko Vešović“, Selme Drini (16) i Jasmine Beriša (15), da se čuje glas mladih Roma. Smatraju da mediji nisu dovoljno posvećeni mladim Romima, ni kada su njihovi uspjesi u pitanju, te da o romskoj zajednici izvještavaju samo tokom pojedinih datuma ili u negativnom smislu. Podkastom žele da većinskoj populaciji ukažu da su i Romi i Romkinje talentovani i obrazovani i da primjerom ruše predrasude i stereotipe o romskoj zajednici i ističu svoje talente.
Ova epizoda podkasta nastala je u okviru projekta PRIME (Profesionalni, odgovoRni i Inkluzivni Mediji) koji je finansijski podržan od Evropske unije i dijelom kofinansiran od strane Ministarstva javne uprave, digitalnog društva i medija Crne Gore. Stavovi izraženi u ovom podkastu isključiva su odgovornost PRIME redakcije i ne odražavaju nužno stavove donatora.
Kada nešto hoćete idite ka tom cilju (gestovni govor)
PRIME medijski festival (gestovni govor)
Ženski glasovi bučniji od tišine institucija
Ministarka MJU: Moramo koristiti snagu medija da smanjimo diskriminaciju prema LGBTIQ
Ministarka javne uprave, digitalnog društva i medija, mr Tamara Srzentić, u razgovoru za PRIME, ističe da naše društvo nije dostiglo nivo sazrijevanja i osviješćenosti da bi se LGBTIQ osobe osjećale kao ravnopravni članovi društva. Naša sagovornica podcrtava da su promjene neophodne kako u državi, tako i u društvu, te da bi LGBTIQ osobe trebalo više da istupaju u javnost. Srzentić smatra da bi trebalo koristiti snagu medija u zajedničkoj borbi, kako bi se smanjilo širenje diskriminatornih i uvredljivih sadržaja. Izgradnja kulture različitosti i jednakih mogućnosti i ubuduće će biti strateški imperativ ministarstva na čijem je čelu.
Video je nastao u okviru projekta PRIME (Profesionalni, odgovoRni i Inkluzivni Mediji) koji je finansijski podržan od Evropske unije i dijelom kofinansiran od strane Ministarstva javne uprave, digitalnog društva i medija Crne Gore. Stavovi izraženi u ovom videu isključiva su odgovornost PRIME redakcije i ne odražavaju nužno stavove donatora.